zayıflama yöntemleri

zayıflama ile ilgili birçok yöntem ve farklı diyet listeleri her yerde karşımıza çıkar. fakat önemli olan uygulayacağınız yöntemin sağlıklı bir şekilde olması. zayıflayalım derken, vücudunuzda başka bir tahribat oluşturmamasıdır. zayıflama yöntemleri çok fazla ve çeşitlidir. bunlardan sadece bir tanesi li-da ile uygulanan diyetlerdir. biz bu yazımızda en sağlıklı olan yöntemleri ve sadece doktor tarafından tavsiye edilenlere yer vereceğiz. kimi insan 700 kalorilik diyet ile zayıflayabilmekteyken, kimisi de 1100 kalorilik diyetle zayıflamaktadır. bu tamamen kişinin sağlık durumuna ve metabolizma hızına bağlıdır. normal bir kişi ayda maksimum 4 kilo vererek zayıflamalıdır. eğer ki bundan daha hızlı kilo vererek zayıflamak istiyorsanız vücudunuza zarar vermeyi hedefliyorsunuzdur. zayıflama ne kadar yavaş olursa, vücuttan giden yağ miktarı daha fazla olur. bunu unutmayın. hızlı zayıflayan kişiler kas ve su kaybeder.

zayıflama yöntemleri

zayıflama yöntemlerimizin ilk şartı, lida kullanırken yada kullanmıyorsanız da diyet ile birlikte mutlaka spor yapılması. aksi takdirde altı boş bir hedefe yürümüş olacaksınız ve verdiğiniz kilolar kalıcı olmayacaktır. diğer bir yöntem ise unlu şekerli ve tuzlu gıdaların azaltılmasıdır. eğer obezite durumu söz konusu ise bir müddet tamamen kesilmesi doktorlar tarafından önerilmektedir. ortalama 90 kg olan bir kişi günde 3 litre su içmelidir. hücreler suya tam olarak doyduğunda yağları parçalar. sadece su içerek bile zayıflamak mümkün. içeceğiniz suyun ılık olmasına özen gösterin, (lida ile içerkende) kendinizi çok acıkacak kadar aç bırakmayın; küçükte olsa mutlaka ara öğünler tüketmelisiniz.

özellikle hazır gıda tüketimine son vermelisiniz çünkü içerisinde bağımlılık yapan ve beyinde dopamin hormonunu uyandıran katkı maddeleri vardır. bu maddeler sürekli yemek yemeniz için sizi uyaran maddelerdir. dukan diyeti, isveç diyeti, akdeniz diyeti gibi birçok diyet türü vardır. birçok kişi bu diyetlerle kilo vermiştir. aynı kiloda kalarak, sağlıklı bir hayat istiyorsanız; zararlı şeyleri hayatınızdan çıkararak, sık ve az yiyerek bunu bir yaşam şekli haline getirmelisiniz.

zayıflama yöntemleri nelerdir? nelere dikkat ederek daha sağlıklı zayıflarsınız?

akşam yemeği çok geç vakitlere bırakılmamalı ve en geç saat 7 ye kadar yiyecek alımı kesilmelidir. zaten siz lida kullanıyorsanız akşam yemeği tam manasıyla tüketebileceğiniz tek öğün olacak. akşam saatlerinde metabolizmanız yavaşlar ve yiyeceğiniz yemekler yakılmayarak vücutta yağ olarak birikmektedir. akşam öğünleri hafif, az yağlı ve az tuzlu olmalıdır. bunu bir yaşam biçimi haline getirin. akşam yemeğinden sonra ve özellikle yemeklerden sonra hemen tatlı yemeyin. bu yediğiniz tatlılar ve meyveler kilo vermenize engel olacaktır. gazlı ve alkollü içecekler kesinlikle tüketilmemelidir. özellikle gazlı içeceklerin yağ tutma özellikleri bulunmaktadır. ve vücutta yağ biriktirmenize neden olur. akşam hariç diğer tüm yemek aralarında su ve yeşil çay tüketilebilir. sabah metabolizmanın en çok çalıştığı saatlerde, mutlaka yürüyüş ve egzersiz yapın ve erken kalkmaya özen gösterin.

yeşil beslenmeyi biliyor musunuz?

yeşil beslenme her öğünde mutlaka salata yemektir ve yeşil sebze tüketimine ağırlık veren bir diyet türüdür. ve yağ yıkımını hızlandırır. özellikle öğünlerde hazırlayacağınız salatalara sirke dökerek yaklaşık 80 kalori yakmayı sağlayabilirsiniz. aynı zamanda maydanoz, dereotu ve nane içeren yeşil bitki suları hazırlayarak vücudunuzu toksinlerden arındırabilirsiniz.