zayıflama suları

günümüzde birçok diyet listesine ek olarak veya lida kullanım sürecinde zayıflama suları tüketilmektedir. bu sular kilo verirken halsizliği ve yorgunluğu alan, aynı zaman vücutta antioksidan görevini üstlenen sulardır. zayıflama suları kalorisi düşük ve mideyi tok tutan sebzelerden yapılmaktadır. metabolizmayı hızlandırmasının yanı sıra bağırsakları çalıştırarak, vücuttaki toksin maddelerin atılımını kolaylaştırmaktadır.

zayıflama suları

zayıflama suları nelerdir?

zayıflama suları çok çeşitlidir meyvelerden oluşabileceği gibi sebze tüketerek de zayıflayabilirsiniz. özellikle nane yaprakları ve tarçın ekleyeceğiniz sularda sizi tok tutma etkisiyle acıktırmayacaktır.

salatalık suyu nedir? salatalık suyu nasıl yapılır?

salatalığın neredeyse tamamı sudan oluşmaktadır. zayıflatması ile bilinen bu sebze vücuttaki yağları yakmada ve toksinleri vücuttan uzaklaştırmada çok etkilidir. ayrıca içinde bulundurduğu maddeler sayesinde doğal bir idrar söktürücü olma özelliğine de sahiptir. bunun yanı sıra cilde de çok faydalı olan salatalık, zayıflama yöntemleri arasında meyve yada sebze sularıyla zayıflama dalında kullanılabilecek iyi bir zayıflama suyu haline getirilebilir. mide rahatsızlığı olan kişilere de ayrıca çok faydalıdır. yemeklerden önce bir bardak içerek bu etkili sonucu göreceksiniz.

kereviz suyu nedir? kereviz suyu nasıl yapılır?

kereviz ülkemizde çok fazla bilinmeyen ve tercih edilmeyen bir yiyecektir. fakat çok faydalıdır, özellikle ödem atmada yardımcıdır. bayanlardaki selülit probleminin yok eder. yağları yakmada ve sindirimi kolaylaştırmada çok etkilidir. özellikle yaşlı kişilerde oluşan eklem kireçlenmelerine de çok faydalı olduğu bilinmektedir. kereviz tansiyonu yükseltebilen bir sebze olduğu için bu kürü uygulayan kişiler zaman zaman tansiyonlarını ölçtürmeleri gerekmektedir. bu kür 10 günden fazla uygulanacak bir kür değildir. haftada 2-3 kez öğünlerle birlikte tüketilmektedir.

havuç suyu nedir? havuç suyu nasıl yapılır?

bol miktarda lif içeren havuç zayıflatan bir sebze suyudur. vücuttaki yağ oranını azaltan hormonların salgılanmasına sebep olmaktadır. bağışıklık sistemini güçlendiren bir sebzedir. sık sık sofralarımızdan da eksik etmediğimiz havuç suyunu 3 ay boyunca, her akşam yemeğinden sonra bir bardak tüketmeniz faydalı olacaktır. bu su içildikten sonra başka hiçbir besin tüketilmemelidir.

lahana suyu nedir? lahana suyu nasıl yapılır?

zayıflatan sebzelerin başında gelmektedir. düşük kalorili bir sebze olması ile çok tercih edilen ve tüketilen bir sebzedir.150 gr lahanada yalnızca 38 kalori bulunmaktadır. lif açısından çok zengin bir besindir. çok lifli olması tokluk hissini sağlamaktadır. içerisinde bulunan antioksidanlar ve c vitamini sayesinde diyet esnasında şeker hastalığına yakalanma riskini en aza düşürür. lahana suyunu yemek esnasında ya da yemek öncesinde tüketebilirsiniz. cilt gençliğinde de çok etkisi bulunan bir sebzedir.

zayıflatan meyve suları nelerdir? zayıflatan meyve suları nasıl yapılır?

nar suyu zayıflatan meyve sularının başında gelmektedir. ayrıca doğal bir antibiyotik özelliği taşımaktadır. yeşil çaydan daha fazla antioksidan içermektedir. asitli bir yapıya sahiptir ve günde en fazla aç karna 3 bardak içilebilmektedir. armut suyu ve elma suyu da zayıflama da çok etkilidir. ayrıca ananas suyu da yağ yakan idrar söktüren ve zayıflatan meyve sularının başında gelmektedir.