zayıflama hapı zararları

zayıflama hapı zararları

zayıflama hapı zararları mevcut mu ?

zayıflama hapı zararları ile ilgili yıllardır tartışmalara konu olan bu detay, özellikle son günlerde basından takip ettiğimiz bazı ölüm haberleri nedeniyle negatif olarak yorumlanmaktadır.

zayıflama hapı kullanımı ülkemizde çok  yaygındır. bu nedenle bir çok farklı internet sitesinde onlarca çeşit zayıflama hapı bulunmaktadır. zayıflama konusunda haplardan destek alan kişiler, özellikle kronik hastalar nedeniyle bir çok sorun yaşayabilirler. bu sorunlar ölümcül bile olduğu söyleniyor. bu nedenle uzman bir hekimden destek almadan karar vermemeniz önemlidir.

zayıflamak istediğiniz zaman ihtiyacınız olan desteği almanız için öncelikle bir iç hastalıkları uzmanına, daha sonra ise diyetisyene danışarak karar verebilirsiniz.

neden zararlı?

diyet hapları bilinçsiz bir şekilde kullanıldığı için zararlıdır. her yıl binlerce insan bilinçsiz ilaç kullanımı nedeniyle rahatsız olmaktadır.

çünkü her insanın bünyesi şüphesiz farklıdır ve metabolizması da değişik çalışmaktadır. bazı bünyelere alerji yapan bitkiler vardır ve bu durumda ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. özellikle kalp ve tansiyon hastalığı olanlar için her türlü besin takviyesi ya da ilaç kullanımı konusunda hassasiyet söz konusudur.

günümüzde zayıflama hapı zararları her geçen gün artış göstermektedir. ancak doktor tavsiyesi ile kullanım gerekmektedir. obezite tedavisinin gereği olarak kullanılan bitkisel haplar, doktorun tavsiye etmiş olduğu sağlık bakanlığı onayı olan ürünlerden yana tercih edilmektedir.

internette satılan ürünler, genelde sahte içerikleri olan ve izinsiz olan ürünlerdir. amerika onayı olan ürünlerin ülkemizde hiçbir yasal geçerliliği yoktur. sağlıklı kullanım için, eğer doktorunuz uygun görüyorsa, onun uygun gördüğü ilaçları yada takviyeleri kullanmanız gerekmektedir.

arada lida zayıflama hapı ile ilgili bir detay belirtmekte fayda var. lida hapı da bu tip ürünlerin arasında yer alıyor olsa da gerçek bir sürümü halen piyasada bulunabiliyor. bulunan gerçek ve orijinal lida ürününü hekim onayı ile ve kullanım şartlarına uygun olarak kullanabilirsiniz. kilo fazlanız lida kullanım şartlarına uygun ise sorun oluşmayacaktır. çünkü lida içeriği ve formülizasyonu bilinen bir üründür.

doktor gözetiminde kullanım şart

hekimlerin önermediği takviyeleri kullanan bir çok kişi, internette de satılan bu ürünleri ne şekilde kullanacaklarını da bilmedikleri için bir çok sorun yaşayabilirler.

özellikle çok hap içince, daha fazla kilo vereceğini düşünenler, kullanım miktarlarını arttırdığı için sağlıklarını da riske atarlar. zayıflama hapları günümüzde bir çok farklı şekilde tercih edilmekle birlikte, değişik bitkisel içeriklerle hızlı kilo verilmesi sağlanmaya çalışılmaktadır. ,

doktorların obezite hastalarına yönelik tercih ettikleri ilaçların içerikleri çok daha farklı olduğu için defalarca testlerden geçirilen bu ilaçlar güvenilirdir. ancak gerekli tetkikler yapılmadığı sürece kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir.

kullanım yaşı düşüyor

zayıflama hapları kullanım yaşı, ne yazık ki 15’e kadar düşmüştür. çünkü fast food beslenme şeklini benimseyen çocuk ve ergenler, kilo sorunu ile çok daha erken yüzleşmek zorunda kalmıştır.

ergenlik döneminde çok fazla kullanılan zayıflama hapları insanların genç yaşta bir çok sağlık sorunu yaşamalarına neden oluyor. bu durum da oldukça tehlikeli boyutlara ulaşıyor. özellikle internet siparişlerinde kimin hangi ürünü satın aldığı belli olmadığı için, denetim sağlanamamakta. yaşı küçüklere bu ürünleri göndermek de oldukça sık rastlanan bir durum halini alıyor.

doktor önerisi olmadan bu tür gıda takviyesi, yağ yakıcı ya da zayıflama hapı kullanan kişilerin sağlık sorunları olması kaçınılmazdır.

bilinçsiz kullananlar çok fazla

internetteki aldatıcı reklamlara aldanarak bilmedikleri bitkisel zayıflama ürünlerini kullanan bir çok kişi vardır. özellikle sahte kullanıcı yorumları ile insanların sağlığı ile oynayan bu kişilerin sattığı ürünler, oldukça zararlıdır.

yüzde yüz bitkisel olsa bile son kullanma tarihi geçmiş olan ya da onay almamış izinsiz satılan ürünler var. bu tip ürünlerin satıldığı bazı ortamlardan güvenip alışveriş yapmamanız gerekmektedir. zayıflamak için sadece hapları kullanıp sağlıksız beslenmeye devam eden bir çok insan vardır. bu nedenle öncelikle sağlıklı beslenme sistemini tercih etmek önemlidir.

zayıflama hapları gibi zayıflama çayları da aynı tehlikeyi içermektedir. özellikle hamile ve emziren anneler için önerilmeyen bu ürünler, düşük tehlikesine dahi neden olabilir.