zayıflama hapı ütopya mı ?

kilo vermek için kullanılan bir zayıflama hapı, ne gibi bir etki gösterebilir ? bir çok kilo sorunu yaşayan kişinin merak ettiği konudur. mucizevi bir etki beklentisi ile kullanılan bu haplar bir çok kişinin metabolizmasını olumsuz yönde etkilemekle birlikte, sağlık açısından da zararlı sonuçlara yol açabiliyor.

zayıflama haplarının bir ütopya olduğunu ve bu hapları kullanarak rahatsızlık yaşayanların artmasının bilinmesinden dolayı, günümüzde insanların daha az tercih etmeleri söz konusu olmuştur. ancak büyük bir kısım kişi de zayıflama hapı yerine daha alternatif ve uygun olan bir ürünü, zayıflama çaylarını kullanmaya başlamıştır.

zayıflamak için tercih edilen bitkisel zayıflama hapları her yaştan kişinin kullandığı fakat bilinçsiz kullanıldığında sakınca doğurabilen ürünler. bitki çayları ise kulanıma uygun olduğu gibi, içeriğinde kimyasal kullanılması olasılığı bulunmadığından daha güvenlidirler.

zayıflama hapı kullananlar

piyasada pazarlaması süren bir çok zayıflama hapı sinameki bitkisi içeriklidir ve etkisi bağırsak çalıştırmaktan öteye geçemez. gerçek kullanıcı olarak zayıflama hapı kullananlar genelde bir fayda görmediklerini belirtmektedir.  bu konuda öne geçen zayıflama markası lida olmakla birlikte içeriği kimyasaldır. biz bu ürünü incelemek ve ürünle ilgili doğruları aktarmakla mükellefiz.

zayıflama hapı

son dönemde ortaya çıkan zayıflama hapları ya da zayıflamaya yardımcı ürünler için kurulan internet sitelerinde, “x ürünü kullanıp 1 ayda 20 kilo verdim” tarzındaki yorumlar ve görseller, kesinlikle itibar edilmemesi gereken bilgilerdir. çünkü kullanıcıyı yanıltan ve farklı ürünler için aynı görsel ve yorumların kullanıldığı bu sitelerde, gerçek kullanıcı yorumlarına ulaşmanız mümkün olamamaktadır.

kullanıcılar, doğal bitki çaylarından daha yüksek verim elde ettiklerini ifade etmişlerdir. özellikle yeşil çay ve mate çayı kullananlar, bitkisel haplardan daha fazla memnun kalmıştır.

zayıflama haplarının asıl işlevi nedir?

zayıflama haplarının asıl işlevleri, kişinin tok hissetmesi ve açlık duygusunun önlenmesidir. daha az acıkması sağlanan kişinin, daha az yiyerek doyması hedeflenir. lida içeriğinde bulunan etken maddeleriyle buna zemin oluşturuyor.

ancak bazı haplar, sahte ürünler olduğu için hiçbir etki göstermediği gibi, kişinin rahatsızlanmasına da neden olmaktadır. zararsız olarak düşünülüp, tüketilmemesi gereken bu ürünler, kesinlikle doktor gözetiminde kullanılmalıdır. uygun bir diyetle, günde 3 kez alınması gereken bu haplar, sağlık bakanlığı onaylı olduğunda, doktorun reçete ettiği miktarda ve markada kullanılmalıdır.

toplumumuzda esnaf dayanışması fazla olduğu için, arkadaş tavsiyesi ile çok fazla kullanılan zayıflama hapları doktor önerisi olmadan tüketilirse, gerçekmanada bir zehre dönüşebilir.

tüm bunlara karşılık sibutramin duyarlılığı olmayan kişiler, lida ürününü doktorunun tavsiye ettiği dozda kullanabilirler. lida içeriği, bazı kardiyovasküler durumlarda tedbirli kullanılması gereken maddeler içerir.