yoğurt yiyerek zayıflayabilmek mümkün mü?

sadece yoğurt çeşitlerini tüketerek yoğurt ile zayıflayabilmek mümkün olabilir mi? günümüzde zayıflama oldukça kolay bir hal aldı. birçok diyet programı, yeni çıkan zayıflama bantları ve birçok spor programları ile zayıflama bebek oyuncağı! çok kısa sürede ve aç kalmadan istediğiniz kiloya ulaşabileceksiniz! günümüzde artan fast food tüketimi ile obeziteye biraz daha yaklaşılmıştır. bununla birlikte çeşitli sağlık sorunları beraberinde gelmiştir. bu nedenle çeşit çeşit diyet programları oluşturulmuştur. bu diyet programlarının arasında yoğurtla zayıflama gelmektedir.

yoğurtla zayıflayabilmek nasıl olmaktadır?

yoğurtla zayıflamak isteyen kişiler, yoğurdun içine keten tohumu karıştırarak yemeleri gerekmektedir. keten tohumu sizin açlık hissinizi yok edecek. hem düşük kalori alacak hem de karnınız tok olacaktır. yoğurttan da alınan kalsiyum da sizin günlük ihtiyaç duyduğunuz vitamin miktarını karşılayacaktır. günde 2 defa alınması önerilen yoğurt ve keten tohumu, sabah ve akşam öğünlerinde alınmalıdır.

sabah hiçbir şey yemeden yaklaşık 150 gram yoğurda 50 gram keten tohumu karıştırarak yemelisiniz. ardından hiçbir şey yememelisiniz. bol su tüketmeniz keten tohumunun da etkisiyle sizin günlük daha fazla idrar yapmanızı sağlayacak ve böbreklerinizi temizleyecektir.

yoğurtla zayıflayabilmek

eğer öğlen öğününe kadar çok acıkırsanız 1 tane yeşil elma yiyebilirsiniz. öğlen öğününde ise protein ağırlıklı bir besin almanız gerekir ama kesinlikle yağ, tuz, şeker gibi besinleri kullanmamalısınız.

öğlen öğününde bir de haşlanmış tavukgöğsü oldukça ideal olacaktır. yaklaşık olarak 150 gram almanız günlük protein ihtiyacınızı karşılayacaktır. akşam öğününe kadar karnınız acıkırsa yeşil salata yapıp yiyebilirsiniz. içerisine yağ, tuz koymazsanız kilo verme işleminde çok daha kısa sürede olumlu sonuç alırsınız.

akşamki öğünde ise yine keten tohumu ve yoğurt karışımında yemeniz gerekir. miktarı kahvaltıda yediğiniz kadar olmalıdır. eğer çok yüksek derecede açlık çekiyorsanız yoğurdu biraz daha fazla koyabilirsiniz. bununlar birlikte kullandığınız yoğurdun light ya da yarım yağlı olması kilo verme işini oldukça kolaylaştıracaktır.

yoğurt yemek yanında neler yapılabilir?

zayıflamak için sadece diyet yetmeyebilir. aslında yeterli ama sonuç alma süreniz oldukça uzun olacaktır! bunu sporla desteklemelisiniz. bunun için de haftada en az 3 veya 4 gün yürüyüş, koşu, kardiyo yapmanız gerekmektedir. bu şekilde yaparak ayda ortalama olarak 5, 6 kilo vermeniz mümkündür. siz yine de zayıflama yöntemleri yazımıza bir göz atın. sonra yoğurt da tüketin. sorun olmayacaktır.

kilo vermek insanlara çok zor bir olaymış gibi gelebilir fakat hiç öyle değildir! aksine çok kolay bir olaydır ve diyetten 1 hafta sonra kilo vermeye başladığınız görebilirsiniz! bundan sonra motive olabilir ve daha fazla spor yapmak ister misiniz? bu nedenle bir süre sabır gösterip eksiksiz olarak verilen diyeti uygulamak gerekmektedir.

zaman zaman bazı televizyon programlarında verilen diyetler olmaktadır. orada sizi spora teşvik etmezler sadece yemeden zayıflamanızı beklerler. böyle bir düşünce oldukça yanlıştır. sadece diyet ile 3 ayda vereceğiniz kiloyu diyeti spor ile yaptığınız zaman 1 ay gibi kısa bir sürede verebilirsiniz. eğer gerçekten kilo vermek istiyorsanız tecrübeli bir diyetisyenden destek almanız sizin için daha sağlıklı olacaktır.