yeşil kahve gerçekten mucize mi?

hanımlar her yıl yaz ayları yaklaşırken zayıflama konusunda adeta yarışır. kış ayları boyunca hareketli yaşam şeklinin azalması ve beslenme konusundaki düzensizlikler kilo alımına sebep olur. kalın kıyafetler altında alınan kilolar çok dikkat çekmese de yaz yaklaşırken fazla kilosu olan ya da olmayan hemen hemen tüm bayanlar telaşlanır. medyanın da sürekli olarak kadınların fit olması gerekiyor gibi bilgi bombardımanları altında böyle düşünmeleri doğaldır. hal böyle olunca zayıflamanın yollarını ararlar, yeşil kahve de bundan popüler oldu. sohbetler hep bu konudadır. birbirine tarifler verirler, önerilerde bulunurlar. ürünler zayıflayanlar deneyimlerini birbirine aktarırlar.

yeşil kahve ile zayıflayanlar

zayıflama konusunda her yıl farklı akımlar ve reçeteler ortaya çıkmaktadır. yeşil kahve ile zayıflama bu reçetelerden biridir. yeşil çay ile zayıflama‘ da olduğu gibi yeşil kahve de kısa süre içinde popüler hale gelmiştir. doğal bir ürün olması nedeniyle kilo vermeyi hedefleyenler fazla tereddüt etmeden tercih edebilmektedir. kilo sorunu olanların birçoğu diyet yapmakta zorlanmakta, fazla hareket yapmadan ve zorlayacak diyetlere girmeden kilo verebilme yollarını araştırırlar. yeşil kahve bu konuda da cazip görünmektedir. diğer yöntemleri deneyip başarılı olamayan, yeşil kahve ile zayıflayanlar yeni başlayacak olanların karar vermesinde yardımcı olmaktadır.

yeşil kahve etkileri

yeşil kahve geleneksel olarak tüketilen türk kahvesinde olduğu gibi taneleri kavrulmamıştır. kavrulmadığından dolayı yararlı içeriklerinde kayıp olmamaktadır. zayıflamada yardımcı olarak tüketilen yeşil kahvede normal kahvede de olduğu gibi uyarıcı bir kimyasal olan kafein ile klorojenik asit bulunmaktadır. bu iki madde metabolizmada hızlanmayı, yağ yıkımını artırmayı sağlamaktadır. ayrıca yeşil kahvenin kavrulmamış çekirdekleri daha fazla antioksidana sahiptir. hücrelerdeki serbest radikallerin yok olmasına karşı etkilidir. kullananlara enerji veren, bağırsak faaliyetlerini ve vücudun bağışıklığını artıran ürün bu özelliğiyle kısa sürede kilo verebilmeyi sağlamaktadır. kahve ile zayıflayanlar da belirtilen etkileri doğrulamaktadır.

düzenli kullanılmalı

yeşil kahve kürü zayıflamayı sağlayabilmesi için düzenli uygulanmalıdır. uzmanlar en az on gün ya da iki hafta düzenli kullanılması gerektiğini belirtmektedir. tüketmek isteyenler orijinal bu kahveyi satın aldığından emin olmalıdır. kahveyi sevenler büyük ihtimalle ürünü de seveceklerdir. yan etkilerinin fazla görülmediği, tok tuttuğu, su içme isteği verdiği bu kahve ile zayıflayanlar tarafından belirtilmektedir.

nasıl tüketilmeli?

aktarlardan da satın alınabilen toz halinde, öğütülmüş yeşil kahve her zaman tükettiğimiz türk kahvesi gibi soğuk suya 2 çay kaşığı ya da bir tatlı kaşığı ilave edilerek kısık ateşte pişirilmelidir. tadı ve kokusu tam olarak kahve gibi değildir, biraz bitki çayını andırmaktadır. günde en çok iki fincan ve yemeklerden 30 dakika önce içilmesi gerekmektedir. piyasada toz halinde öğütülmüş yeşil kahveden başka yeşil kahve kapsülleri de satılmaktadır. gıda takviyesi olarak sınıflandırılan bu kapsüller bol suyla, yemeklerden önce alınmalıdır.

biraz da hareket

sadece kahve içilerek zayıflanmayacağının bilincinde olmak, yapılabildiği kadar günlük aktiviteyi artırmak gerekmektedir. yağ yakımı hareketi artırmaktan başka elbette beslenmeye de dikkat edilmelidir.