yeşil çay ile zayıflama

sadece yeşil çay tüketerek kilo atımı mümkün olabilir mi? birçok kişinin kilo problemi olduğu gibi kilo sorununu en çok düşünenlerin bayanlar olduğu muhakkaktır. birçok zayıflama yöntemi bulunmaktadır. bunlardan biri de yeşil çay tüketmek olabilir. diğer yöntemlerin içinde kişiler kendi vücuduna uygun sağlığını tehdit etmeyecek olan zayıflama yöntemini seçmeleri gerekir. bilinçsiz bir şekilde verilen kilolar vücut sağlığını ciddi anlamda tehdit etmekteler. ciddi kilo sorunu olanların uzman bir diyetisyen aracılığı ile kilo vermeleri gerekir. bunun dışında da şok diyetler dışında sağlığı tehdit etmeyen diyetler tercih edilebilir. belli bir oranda su tüketerek özellik ile de yemeklerden 15 dk. önce su içtiğiniz takdirde mide de hacim yaratan su daha az yemek yenilmesini sağladığı için zayıflamaya katkı sağlar.

yeşil çay zayıflamak için yeterli mi?

birçok zayıflama yöntemi olduğu gibi yeşil çay tüketerek de zayıflayabilirsiniz. yeşil çay siyah çay ile aynı bitkinin yapraklarından üretildiği gibi farklı olarak fermente edilmez bu yüzden daha faydalı olduğu gibi içerdiği kafein oranından dolayı metabolizmayı hızlandırır. metabolizma da hızlanınca vücut yağ yakımını teşvik edilir. bu şekilde zayıflama gerçekleşir. ayrıca yeşil çay antioksidan açısından oldukça zengin olduğu için özellik ile obezite sorunu olan kişiler de kilo vermede oldukça etkilidir.

yeşil çay ile kilo verilir mi?

yeşil çayın kilo vermede olan etkisi sebebi ile son yıllarda oldukça fazla araştırma yapılmaktadır. yeşil çayın içinde bulunan egcg ( epigallocatechin 3 – gallat ) isimli olan antioksidan sayesinde düzenli ve dengeli bir beslenme programı ile kullanıldığında hızlı bir şekilde kilo vermeye yaramaktadır.

nasıl bir kullanım yapılmalı?

birçok yeşil çay kullanan kişi, yeşil çayı iştah bastırmak için kullanarak bu şekilde az yiyerek kilo vermeye çalışmaktadır. bunun sonucunda da etkili olduğu görülmektedir. fakat şunu unutmamak gerekir ki gereğinden fazla tüketilen her şey vücuda zarar verir. bu sebep ile yeşil çayı da yeter miktarda kullanmak gerekir. kilo vermek için kullanıldığı zaman dengeli ve besleyici bir beslenme programı ile kullanılır ise faydalı etkisi olur. en iyi kullanım şekli sabah kahvaltısında 1 ya da 2 bardak ve öğle yemeğinden sonra da 1 bardak şeklindedir.

yeşil çay kullanmadan önce mutlaka zayıflama çayı uyarıları sayfamızı inceleyiniz…

yeşil çayın zayıflama üzerine olan faydalarını kısaca özetler isek yeşil çay, metabolizmayı hızlandırarak ekstra kalori yakmaya sebep olur, yağ yağmaya vücudu teşvik eder, aşırı kilolularda yani obeziteler de daha çok etkisi vardır, tek başına kilo vermeye çok etkisi yoktur, verdiğiniz kiloları geri almanızı engelleyici bir etkiye sahip değildir, antioksidan açısından oldukça zengin olduğu için vücuda enerji verir.

yeşil çay düzenli ve yeter oranda kullanıldığı zaman kilo vermeye faydalı olduğu gibi gereğinden fazla kullanıldığı zaman bir takım vücudu rahatsız edici yan etkileri de vardır. bunlar, gece içildiği zaman uykuyu kaçırır. kafein içerdiği için çarpıntı sorunu olanları rahatsız eder. uyku kalitesini düşürür ve ertesi gün enerjiniz düşük olursunuz. hamilelik ve emzirme zamanların da yeşil çay içilmesi tavsiye edilmez.