yemek yemeden zayıflama

sağlıklı ve kontrollü şekilde zayıflama sağlamak isteyenler için günlük besin ihtiyacı alınmadan yapılacak olan diyetler sağlığı olumsuz etkileyebilir. yemek yemeden zayıflama sonunda belli bir süreden sonra tekrar kişi besin tüketimine başladığında verdiği kiloların iki katını alacaktır. yemek yemeden zayıflamak için, genel olarak akşam yemeklerini azaltarak hafif besinler tüketilirken gece saatlerinde besin tüketimi durdurulmalıdır.

zayıflamak için nasıl bir beslenme gerek?

her besinden azar azar tüketilebilecek bir diyet listesi için daha sağlıklı ve uzun ömürlü kalıcı kilo verme yakalanabilir. aksi halde hiçbir şeyden yemeden verilmek istenen kilolar sağlık problemleri yaratacaktır. bunun için öğün miktarını arttırarak az besin tüketimi sağlanabilir. iyi bir kilo vermenin sırrı az ve sık yemekle sağlanır. aç kalan bir vücutta, metabolizma yakacak besin bulamadığı için yağları yakmaz, aksine kaslardan eritmeye başlar. amaç ise; Yağ yakmaktır. Kas değil.

protein ağırlıklı zayıflama diyetleri

her besinden az ve öz yiyerek gün içerisinde iştah kontrolümüzü ayarlarız. hem de vücudu aç bırakmadan yağların yakılmasını gerçekleştiririz. yemek yemeden kilo verenlerde belli bir süre sonra yemeye başladıklarında az bile yeseler verdikleri kiloların iki katını aldıkları görülmüştür. bu yüzden dengeli ve protein ağırlıklı beslenme diyetleri ile tokluk yakalanır ve kilo vermeniz kolaylaşır.

yemeden zayıflama

yemek yemeden yapılanlardan başka türlü bir kilo verme tekniği ise; sadece protein tüketimidir. protein tüketiminde beyaz ürünler ve et dışında başka şeylerin tüketimi yasaktır. kısa sürede kilo vermek isteyenler için protein diyetleri önerilir. bunun diğer adı da az yemek yiyerek kilo verme tekniğidir. yemek yemeden zayıflama adını da alabilir. çünkü tüketilen besinler sadece et, süt, yoğurt, peynir, yumurta, salam, sucuk vb. protein ağırlıklı gıdalardır. bunların dışında 15 gün boyunca bir şey yemeden devam edebilirse 15 günün sonunda 5 kilo verilebilir.

bir şeyler yemeden durmak vücut için sağlıklı değildir. vücut gündüz saatlerinde sürekli aktif halde çalışır. vücutta yakmak ve sindirmek için sürekli gıda arayışındadır. bunun için hiçbir şey yemeden durmak sizi zayıflatmaz aksine kaslarınızı götürür ve şekilsiz ve sarkık bir vücut oluşmasına neden olur. bir şeyler yemeden zayıflamak, bir şeyler yemeye başlayınca kiloların geri alınacağının habercisidir.

yemek yemeden zayıflama yöntemi genel olarak acil ameliyat olması gereken obez hastalar için kullanılmaktadır. ameliyat gününe kadar sadece sıvı tüketirler katı bir besin vücutlarına girmez bu yüzden 1 hafta da rahatlıkla 3 kilo verebilirler. fakat normal bir insan bünyesine göre bu kilo verme şekli zararlıdır. gün içerisinde halsiz kalma, baş dönmesi, göz kararması, sürekli uyku hali, şeker ve tansiyon düşmeleri ile karşılaşılabilir. bunun için kilo verme acili yeti olmayanlar ve zayıf bünyeye sahip olanlar, belli bir hastalığı olan kişilerin bu kilo verme yöntemini kullanmaları tavsiye edilmez. güçlü bir bünyenin olduğuna inanılmadan bu yöntemle kilo verilmesi tehlikeli olabilir.