sınav haftasında diyet yapılır mı?

sınav haftasında diyet yapılır mı?

yaşantımız kemik taşlarını oluşturan sınavlar, hayatımızın gidişatı hakkında belirleyici bir özelliğe sahip oldukları için önemli bir yere sahiptirler. bu önem, sınav hazırlıkları döneminde sağlığımızı aksatabilecek dereceye kadar gelebilirken, bazı öğrenciler sınav haftalarında diyet yapmayı veya yaptıkları diyete devam etmeyi düşünürler. özellikle anneler bunu “sınav haftasında diyet mi olurmuş?” şeklinde yorumlasa da, vücudun dinç ve güçlü kalması sağlandıktan sonra herhangi bir olumsuz etkisi olmayacaktır.

orta okul, lise, üniversite, yüksek lisans derken; hayatımızın büyük bir zaman dilimi sürekli olarak ders çalışmakla, sınava hazırlanmakla ve sınav sürelerinde geçiyor. bu süreler zarfında, mevcut diyetlerimize devam edememeyi düşünmemiz, aslında psikolojik olarak bir diyetten kaçış yöntemi olarak bile görülebilir.

sınav dönemlerinde vücudun sağlaması gereken adaptasyon ve bireyin sağlaması gereken odaklanma sebebiyle, genellikle vücudun dirençsiz, güçsüz ve enerjisiz kalacağı düşünülerek; sınav dönemlerinde diyet yapılması tavsiye edilmemektedir. diyet; vücuda alınan kalorinin, vücutta yakılan kaloriden az olmasını amaçladığı için bireyler diyet dönemlerinde yorgun düşebilir, stres altında olabilir ve en önemlisi akıllarında sürekli bir yemek ihtiyacı olacağı için adaptasyon sağlayamayabilirler.

diyet yaparken, adaptasyon sorunu yaşamamanız için…

sınav dönemlerinde yapılan diyetler, yukarıda da bahsettiğimiz gibi; yüksek stres, az enerji, dirençsiz vücut ve güçsüz bünye sebebiyle tavsiye edilmemektedir. peki bu sebepleri ortadan kaldırdığımızda, diyet için önümüzde herhangi bir engel kalır mı? tabi ki; hayır! peki hem diyet yapıp; hem stressiz, hem enerjili, hem de güçlü bir bünyeye nasıl sahip olacağız? işte cevabı;

asya’nın doğusunda, çin’in güneyinde yer alan bereketli topraklarda yetişen şifalı bitkilerin özleri, kimyasal madde ve katkı kullanmadan özen ile karıştırılarak lida tabletleri hazırlanıyor. hazırlanan bu tabletler, hem doğal karışımlara sahip olmaları, hem de kimyasal madde bulundurmamaları sebebiyle ilaç sektörüne girmemekteler. içerisinde yer alan doğal bitki özleri sayesinde vücudu stresten arındıran lida tabletleri, aynı zamanda güç, direnç ve enerji takviyesi yaparak, vücudun kuvvetli olmasına ve hızlı kilo vermesine yardımcı oluyor.

kullanılan lida tabletleri sayesinde bir çok genç, dinç, güçlü, enerji dolu ve stresten uzak bir vücut dengesine sahip olduğu için hem sınav dönemini verimli geçiriyor, hem de sınav dönemi yüzünden diyetini aksatmıyor. bu yüzden hem vücuttaki yağ yakım sürecini hızlandırmak, hem vücudu güçlü ve dinamik tutmak, hem de sağlıklı bir diyet dönemi geçirmek için lida tabletlerinden kullanmak vücuda ve diyet dönemine destek olabilmek adına son derece faydalı olacaktır.