orjinal lida özellikleri

orjinal lida

orjinal lida hakkında

bu çok çetrefilli ve akıl karıştıran orjinal lida sorusuna cevap verelim. orjinal lida ürünü nereden ve nasıl anlaşılır ? cevap gereğinden fazla karmaşıktır. lida ürünü türkiye’ ye ilk ithal edildiği zamanlarda orjinal kutusuyla satılmaktaydı. bu kutu bir sanat eseri gibi tasarlanmış ve yüksek baskı kalitesiyle basılmıştı. yüksek çözünürlüklü ofset matbaa makinalarından geçen kaliteli ve gramajı uygun kaplı kağıtlara basılıyordu. kutunun ön yüzü üst sağ kısmında bulunan ve hologram olarak tabir edilen görsel inanılmaz detaylı ve mikroskobik ölçüde yazılar içerecek kadar karışıktı. ayrıca kutunun üzerindeki ofset baskı da garip ve çok detaylı bir ikinci baskı tekniğiyle kaplanmış durumdaydı. bu kaplama yaldız formunda ve yine çok detay içeren bir matbaa mucizesine benzemekteydi.

peki şimdi ne oldu ?

şimdi ise bu kutular artık ülkemize adım atamıyorlar! sebepler basit. ithalatçı firmaların mucize mucize diye çığırtkanlık yapmaları. lida için ‘çok mucizevi bir zayıflama hapı’ demeleri. ve tabi ki içerisinde sibutramin içeriyor olması. bu madde reductil isimli zayıflama ilacının etken maddesi. bitkisel olarak lanse edilen ama içerisinde kimyasal da olan bir ürün mucize kelimesiyle tabir edilirse ne olur? devlet kapınıza kilit vurur ve bir de bakmışsınız, artık bir firma bile değilsiniz. işte tam da bu sebepten lida ve onun ünlü kutusu artık türkiye’ den içeri adım atamıyor. bunun yerine satıcılar, türkiye’ de ve özellikle istanbul matbaalarında bastırdıkları replika lida kutuları ile idare ediyorlar. fakat size satış yapan firmanın telefon numaralarına halen ulaşabiliyorsanız şanslısınız. yüksek ihtimalle elinize geçen lida’ nın kapsülü, şişesi yada blasteri halen orjinal.

ne kadar güvenilir ?

şu kadar: eğer elinizdeki kapsüller açık renkli ve koyu renkli iki parçadan oluşuyorlarsa bu iyiye işaret. internette orjinal olduğuna emin olduğunuz bir kaç lida kapsülü resmi ile elinizdekini karşılaştırın. eğer renkler yakın yada birbirlerini tutuyorsa rahatlayın. bir diğer öğe de kapsüller üzerinde bulunan gemi formlu üretici logosudur. bu hiç bir sahtecinin kolay kolay taklit edebileceği bir şey değil. son olarak kapsül içindeki tozun rengine odaklanın. ne beyaz ne kahve. bu renk ten rengini andırmalı. eğer bunu görüyorsanız ürününüz orjinal lida’ dır. ayrıca orjinal ürünün iç tozu acıdır. çünkü sibutramin acıdır.