lida üreticisi

lida üreticisi

lidayı kim üretiyor ?

kuşkusuz ki şu an tek bir lida üreticisi yok. fakat ürünü geliştiren ve piyasaya süren isim kunming dali isimli bir firma. bünyesinde bir de laboratuvar barındıran bu firma çin sınırları içerisinde ve dünyada bir hayli ünlüdür. lida isimli ürünü geliştiren, bu ürün sayesinde sektörde dünyanın en büyük volelerinden birini vuran firma. şimdilerde kuvvetle muhtemel ununu elemiş, eleğini asmış olan kunming dali’ nin en bereketli müdavimi kimdir dersiniz ? tabi ki ceosu. bu aziz arkadaşımızın ne kadar serveti olduğunu bizce kendi de bilmiyordur.

lida üreticisi kunming dali

kısaltma olarak kmdali olarak da karşımıza çıkan firma. 2004 senesinde roche ilaç şirketinin nadide etken maddesi sibutramin hidroklorür monohidrat’ ı alıp, bir kaç bitki ile karıştıran şirket. bu şirketin roche ve abbott ürünlerinden daha çok lida satmış olması nelere sebep oldu dersiniz ? lida’ nın dünya çapında yasaklanmasına. ilaç firmaları, kullanıcı aktarlarda lida ürününü 30 TL’ ye satın alırken eczanelerdeydi. reçetesiz olarak ve 3 katı fiyatına zayıflama ilaçlarını pazarlıyorlardı. satışlar düşünce tekme gecikmedi. pr usulü yapılmış yanlış haberler kol gezmeye başladı. onlarca insan para karşılığı ölü taklidi yaptı. yüzlercesi turp gibi hastaneye yattı. lida bitti ve tükendi. öldürüyor denildi, sakat bırakıyor denildi. oysa ki eczanedeki reductil’ den hiç bir farkı yoktu.

nasıl givenebiliriz ?

şimdi şu soru gelecek: lida üreticisi artık yoksa biz nasıl güvenip lida alalım, kullanalım ? kunming dali artık yok ama o firmada çalışan grup hala hayatta. kısacası çinde ve rusyada halen aktif fabrikalar var. orjinal lida ürününe ait formül bir çok donanımlı üreticiyle paylaşıldı ve çoğu aynı kalitede ürün üretiyor. orjinal lida özellikleri sayfamızda da bahsettik. gerçek olarak adlandırdığımız lida zaten kapsül kalitesinden direkt olarak anlaşılabilir. kutu yada iç kılıf (blaster) için yorum zamanı çoktan geçti. lida size bir şişede, açık bir blasterde yada kutuda gelebilir. önemli olan kapsülün kendisidir ve renkleridir.

bu arada resmi üretici firma ile ilgili bir kaç bilgi verelim.

firma resmi ismi: kunming dali industry & trade co.
açık adres: batı renmin 372 kunming – yunnan | çin halk cumhuriyeti.