kimler lida kullanmamalı ?

kimler lida kullanmamalı

kalp ve damar rahatsızlığı

daha önce kimler lida kullanmamalı açıklamıştık. burada daha da detaylandırmak istiyoruz. lida sibutramin içeren bir kombine ürün olduğundan kalp ve damar sisteminde rahatsızlığı bulunan kişiler ürünü kullanmamalıdır. lida yapısı gereği metabolizmayı normalde olmaması gereken bir hızda çalıştırır. yağ atılımını bu şekilde sağlar ve bu kan dolaşımını hızlandırır. damar tıkanıklığı şikayeti bulunan veya kalp ameliyatı geçirmiş bir kimsenin mağdur olması düşünülemez. lütfen bu tip bir rahatsızlığınız varsa lida ürününden uzak durunuz.

kimler lida kullanmamalı ?

öncelikli olarak lida ürününün kullanıcı kitlesi yaş aralığıyla sınırlandırılmıştır. 16 yaşından küçük yada 65′ ini aşmış kişilerin kullanması önerilmemektedir. ayrıca hangi yaş grubundan olursa olsun kilo problemi olmayan kimselerin lida kullanımı gereksizdir ve yine önerilmez. tüm bunların haricinde hiç bir reçetesiz yada zararsızlığı kanıtlanmamış ilaç veya takviyede ki bir kural var. hamile ve emziren bayanlar lida kullanamazlar.

aşağıdaki rahatsızlıklardan muzdarip veya bu hastalıkları geçirmiş kimseler için de ürün kullanımı yasaklanmıştır.

  • kalp ve damar sistemi
  • tiroid sistemi
  • migren hastalığı
  • kabuk içeren yemişe alerji (guarana içerir)
  • epilepsi

lütfen bu rahatsızlıklardan biri yada bir kaçı sizde bulunuyor ise veya ihtimali dahi mevcut ise uzak durunuz. lida bir kaç bitki ekstresiyle güçlendirilmiş bir sibutramin takviyesidir. bu madde bir kimyasal etken maddesidir ve rahatsız kimseler tarafından kullanımı yasaklanmıştır. bu hastalıklara sahip kişilerin kullanımı ciddi ve geri dönülemez sonuçlar doğurabilir.

tüm bunların yanında sağlıklı bir bireyseniz ve sadece kilo probleminiz varsa yine dikkatli olunuz. lida kullanırken herhangi bir şekilde istenmeyen bir etki hissederseniz durun. kullanımı keserek doktorunuza başvurun. çoğu hekim bu tarz bir takviyenin içeriğini bilmektedir. şüphesiz olarak size öneriler sunabilecektir.

vücut kitle indeksi hesaplaması lida kullanımı tercihinde önemlidir. minimum 5 kg. bölgesel fazlası olmayan kişilerin lida kullanmaya başlamaları saçma olacaktır. 3-4 kilogramlık bir fazlalık çok çetin olmayan bir diyetle çözümlenebilir. veya ufak bir egzersiz programı uygulanarak da eritilebilir. her ne sebeple olursa olsun irade göstermek, lida ve bunun gibi zayıflama haplarını kullanmaktan iyidir. ve her zaman daha mantıklıdır.